Χώρα Αγιά

Πολύ καλή εμφάνιση παρά την ήττα για τον… αποδεκατισμένο “Φιλοκτήτη” Μελιβοίας / Κέρδισαν εμπειρίες τα νέα παιδιά

“Χώρα Αγιά”

Σ’ ένα παιχνίδι που εξελίχτηκε σε ντέρμπι, ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας υποχρεώθηκε σε ήττα με σκορ 2-1 στο γήπεδο Ναρθακίου από την ομώνυμη ομάδα, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ.

Ο Φιλοκτήτης παρατάχτηκε στο παιχνίδι με πάρα πολλές απουσίες (Γκουντάρας Δ., Γιαννουλέας, Ντούμος, Σινάνι, Μέκρας, Πασιάς, Μαντζαφλάρας, Ρούσσης), ωστόσο πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση μέσα σε μία δυνατή έδρα.

Το κυριότερο είναι πως χρησιμοποιήθηκαν αρκετά νέα παιδιά που έδειξαν ότι μπορούν στο μέλλον να προσφέρουν στην ομάδα.

Ο Φιλοκτήτης άγγιξε πρώτος το γκολ όταν στο 23’ ο Κορδαλής έστειλε την μπάλα στο δοκάρι (0-0 σκορ α’ ημιχρόνου).

Στην επανάληψη, και συγκεκριμένα στο 61’, ο Κατσανάκης έκανε το 1-0, ενώ στο 85’ ο Χουσενάι διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 89’ με το σουτ του Π. Μέκρα.

ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ ΜΕΛΙΒΟΙΑΣ (Ι. Βαΐτσης): Πλατσάς, Χαρατσής, Σαμαράς, Μπουρντένας, Δεμερτζής, Γκουντάρας Ν. (78’ Καραφίλι), Καραγιάννης, Κορδαλής, Μαλαχτάρης, Μέκρας Π., Τζαβέλλας.