Χώρα Αγιά

Ισόπαλο το ντέρμπι της Αγιάς ανάμεσα στον “Φιλοκτήτη” Μελιβοίας και τον “Χείμαρρο” Μαρμαρίνης (φωτο+βίντεο)

Ισόπαλο 2-2 το ντέρμπι της Αγιάς ανάμεσα στον “Φιλοκτήτη” Μελιβοίας και τον “Χείμαρρο” Μαρμαρίνης / Παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου που παρακολούθησαν περί τους 200 φιλάθλους

“Χώρα Αγιά”

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι του Δήμου Αγιάς ανάμεσα στον Φιλοκτήτη Μελιβοίας και τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΛ στον 2ο Όμιλο. Οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2, σ’ ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου στο δημοτικό γήπεδο Αγιάς, το οποίο παρακολούθησαν περί τους 200 φιλάθλους.

Στο 10ο λεπτό ο Ν. Γκουντάρας με σουτ έκανε το 1-0 για τον Φιλοκτήτη, αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έκαναν την ανατροπή, ισοφαρίζοντας αρχικά στο 15’ με την κεφαλιά του Παπαχρήστου μετά από κόρνερ του Καλφούντζου και παίρνοντας στο 82’ το προβάδισμα (1-2) με το εύστοχο πέναλτι του Καλφούτζου (το κέρδισε ο Παπαχρήστος).

Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 87’ ο Τζαβέλλας μετά από έξοχη ατομική ενέργεια.

Ο Χείμαρρος τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες καθώς στο 77’ αποβλήθηκε ο Γκασγκάνης, ενώ στις καθυστερήσεις (90’+4’) ο Παπαχρήστος έχασε μεγάλη ευκαιρία για να δώσει τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ ΜΕΛΙΒΟΙΑΣ (Ι. Βαΐτσης): Πλατσάς, Χαρατσής, Γκουντάρας Ν. (88΄ Σαμαράς), Δεμερτζής (78΄ Ρούσσης), Καραγιάννης, Γκουντάρας Δ., Σινάν, Μπουρντένας, Μέκρας, Μαλαχτάρης, Τζαβέλλας.

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ ΜΑΡΜΑΡΙΝΗΣ (Ι. Μπουρνάκας-Αντ. Μπούρας): Μπίτρας, Παντελιάδης, Τεκέδης, Παπαδημητρίου, Βόγγολης (70 ‘ Γκασγκάνης), Τζόγκας, Παπαχρήστος, Καρπέτης (65′ Πικρός), Καλφούντζος, Καραπαρίσης (46′ Δημάκης), Αποστολάρας (86’ Κακαλούλης).